Rayzan - Death Knight

Moderator: Officer

RayzaN

Rayzan - Death Knight

Postby RayzaN » Tue Jun 28, 2011 1:17 pm

Buna! Ma numesc Ciprian, am 19 ani si momentan (pana in Octombrie) locuiesc in Fagaras. In lumea gaming-ului sunt cunoscut sub nick-ul “RayzaN” ex. Chumegu.

Majoritatea dintre voi ma cunoasteti deja, am facut parte din guilda VeritaS aproape doi ani si jumatate, incepand cu (pi)XWoW si terminand cu Darkspear EU.

Intr-un moment de egoism am vrut sa am mai mult in plan material decat aveam, ignorand faptul ca prietenia/familia pe care o legasem atata vreme ar putea avea de suferit. Astfel am ajuns sa parasesc aceasta guilda pentru a intra intr-o guilda “hardcore”. La inceput totul parea roz si frumos, dar apoi mi-am dat seama ca pentru mine conta mai mult sa fiu acolo cu oamenii care m-au ajutat si i-am ajutat la randul meu, oamenii cu care am legat prietenii si cu care ma simteam “ca acasa”. Nu are rost sa spun ca placerea de a juca scadea pe zi ce trecea, insa orgoliul meu ma impiedica sa fac ceea ce a facut Allen. Ajuns dupa perioada sarbatorilor de iarna am parasit acest joc pentru a invata pentru BAC. Acum ca am terminat (in sfarsit!) cu toata nebunia asta, imi doresc foarte mult sa revin la WoW, dar nu oricum, ci in acea guilda in care m-am simtit “ca acasa”. De aceea, umil, imi cer scuze in primul rand lui Dacu, Ame, Allen (pentru ca l-am tras dupa mine in toata nebunia asta), ofiterilor, dar si tuturor oamenilor din aceasta guilda care au avut de suferit (in materie de progres etc.) dupa plecarea mea. Imi asum raspunderea pentru tot ceea ce am facut, dar va pot promite ca ma voi darui mult mai mult daca veti accepta aceasta aplicatie. Consider ca m-am maturizat foarte mult in aceasta perioada, ca am invatat sa apreciez oamenii la adevarata lor valoare si ca am invatat din aceasta experienta astfel incat sa nu mai repet greselile pe care le-am facut. Daca as fi reprimit ar insemna foarte mult pentru mine, si nu as putea avea nici o pretentie, sa am rank de Social, PVP, PVE, sa fiu treaz la 4 dimineata, pe scurt orice mi-ati cere as fi foarte fericit sa fac atata timp cat o sa fac iarasi parte din aceasta familie.

Aventura mea in World of Warcraft incepea acum 4 ani pe un server privat. Primul meu caracter a fost un Druid Feral. In data de 30 octombrie (daca nu ma insel), dupa o aplicatie pe forum, am fost primit in guilda VeritaS, unde am activat ca unul dintre main tanks in TBC. Dupa mutarea guildei pe oficial, noul meu main a fost un Death Knight (de obicei Unholy). Am experienta cu Druid tank, DK (Blood, Frost & Unholy); dar ma descurc, destul de bine zic eu, cu Disc Priest; iar celelalte clase le cunosc destul de bine, chiar daca nu stiu sa le joc la potential maxim.

Ca experienta as putea mentiona ca am “curatat” tot content-ul de la Vanilla-WotLK (in afara de LK heroic), iar in Cataclysm am terminat toate Heroicele, 1/1 BH, 3/6 BD, 2/5 BoT, 1/2 TFW.

Pe DK am 353 iLvL, toate itemele au enchant-urile si gem-urile corespunzatoare, talentele, glyph-urile si reforge-urile sunt iarasi cele recomandate de site-urile de profil. La inceputul raid-urilor eram de obicei in top 3 DPS. Va pot furniza link-uri cu graficele DPS sau screenshots. In legatura cu interrupts stiti deja. Daca este nevoie de tank sunt dispus sa imi schimb rolul din DPS in Tank. Din 4.2 se pot cumpara iteme de Tier 11 cu punctele deci cu farm heroics hardcore in cateva zile o sa fiu full epic.

Am urmatoarele profesii: 460 BS; 513 JWC; 525 Mining; 525 Cooking. Cand voi reveni intentionez sa cresc BS la MAX. La Cooking am aproape toate retetele, la JWC am multe dintre retetele folosite in general de toate clasele (STR, AGI, Stamina, Haste si diverse combinatii intre acestea).

Am urmatoarele alts: Druid (80), Paladin (74), Priest (65), Hunter (61), Mage (52), Shaman (41), Warrior (41), Rogue (30). Intentionez sa le cresc pe rand in timpul liber, fiecare cu profesii, in functie de ce va avea nevoie guilda.

Consult in mod regulat forumurile dedicate DK, pentru a fi la curent cu cele mai recente schimbari. Petrec destul de mult timp la test dummy, “regland” ce se poate pentru a “stoarce” cat mai mult DPS.

Am un PC care imi permite sa rulez jocul smooth, in general la 60 FPS.
*Processor: Intel QuadCore 2.4 GHZ
*RAM: 2 GB RAM DDRII(vreau sa imi schimb placa de baza cu una compatibila DDRIII si sa achizitionez 4 GB RAM DDRIII)
*Video Card: NVidia 8500GT (stiu, e antica, dar am rulat AC:BH fara probleme :D. Intentionez sa achizitionez NVidia 560 GTX imediat dupa ce voi schimba motherboard-ul/ramii)
*Si cea mai importanta: Placa audio Audigy 2 + HEADSET CARE NU BARAIE :D

In ceea ce priveste timpul, in general voi putea fi prezent la orice ora din zi si din noapte (facultate FTW!). Nu depind de nimeni, astfel incat, activitatea mea ingame nu va putea fi tulburata decat de cazuri extreme.

Ma consider o persoana sociabila, amuzanta, dar sunt serios cand vine vorba de lucruri serioase. Incerc tot timpul sa dau tot ceea ce e mai bun din mine, astfel incat toata lumea sa aiba de profitat.

In ceea ce priveste experienta mea ca gamer, joc League of Legends semi-hardcore, amator de Modern Warfare 2 (servere dedicate FTW!), FIFA, NFS, as vrea sa incerc Magicka pe Steam, dar nu am cu cine :(.
In timpul liber imi place sa joc fotbal, sa disper vecinii cu Dubstep, questing/achievements in WoW, sa pierd vremea pe Facebook (yes I know /sigh) si sa studiez JavaScript.

Ce pot oferi acestei guilde?
*Un player (om) care isi face “temele” inainte de raid (flask/food/tactics), fara maini de lemn, care poate suporta criticile constructive si tine cont de acestea, high attendace, ocazionale injuraturi la adresa lui Justin Bieber si Lady Gaga si nu in ultimul rand fac niste clatite minunate :X.

Ce astept de la aceasta guilda?
*Nimic mai mult decat un BWH (Big warm hug).

Scuze pentru acest “wall of text”, imi cer scuze inca o data pentru comportamentul meu din trecut si sper ca veti putea trece cu vederea peste “micul incident” (stiu ca sansele ca sa reprimiti pe cineva sunt foarte mici, dar speranta moare ultima). Oamenii se pot schimba in bine, si vreau sa va dovedesc acest lucru, putand sa va promit ca nu veti regreta daca ma veti accepta.

Multumesc anticipat,
Chumyx!

P.S. Itemele din screenshots erau optimizate pentru 4.0.3 (sau care pacatele era patchul cand s-a lansat Cataclysm) si Mastery-ul de la Unholy sucked major donkey balls, acum ca l-au schimbat s-ar putea sa merite investitia (gems/enchants) in Mastery rating.

Image

dakku
WARIERTankLOLBBQ

Re: Rayzan - Death Knight

Postby dakku » Tue Jun 28, 2011 11:50 pm

unde e poza cu interrupts ? Image

Ame

Postby Ame » Tue Jun 28, 2011 11:57 pm

Ai de capul meu imi moare matza.................., I can`t believe it :?

RayzaN

Postby RayzaN » Wed Jun 29, 2011 7:09 am

dakku wrote:unde e poza cu interrupts ? Image

Am sters tot WoW-ul din PC azi iarna, doar screenshot-urile le mai am :D. Iti pot face o demonstratie live ingame :)).

Ame wrote:Ai de capul meu imi moare matza.................., I can`t believe it :?

Condoleante :?

Geo

Postby Geo » Wed Jun 29, 2011 4:10 pm

Eu l-am invatat cu interruptu. Garantez pentru el.

dakku
WARIERTankLOLBBQ

Postby dakku » Wed Jun 29, 2011 4:44 pm

Geo wrote:Eu l-am invatat cu interruptu. Garantez pentru el.

Image

Geo

Postby Geo » Wed Jun 29, 2011 5:37 pm

Image

RayzaN

Postby RayzaN » Wed Jun 29, 2011 5:41 pm

Exams
Geo wrote:Image

Exams are over fool.

dakku